פסיכולוג בשוהם

הימים בהם התביישו אנשים לגשת לטיפול פסיכולוגי חלפו עברו להם ובעידן הנוכחי הפך הטיפול לדרך חיים עבור רבים, מכל הגילאים ומכל המעמדות. טיפול פסיכולוגי יכול לשפר את איכות החיים של המטופל לעיתים באופן מהותי ומשמעותי. הבחירה לגשת לטיפול פסיכולוגי, נעוצה ברובה באיכות החיים. בעיה פסיכולוגית או לחילופין קושי ספציפי אל מול מציאות החיים, הם שעדים להוביל את המטופל לבחור בסיוע הפסיכולוגי.
פסיכולוג קליני הוא בעל מקצוע שהוכשר להבין תהליכים נפשיים אותם חווים בני האדם השונים בין אם תהליכים אלו מודעים או לאו. הפסיכולוג מתבונן (יחד עם המטופל) ביחסים הבינאישיים שנרקמים במציאות ובהקשרים שבין הגוף והנפש. באמצעות יכולות אלו ועוד, מצליח הפסיכולוג להקנות למטופל את נקודות המפנה בחייו.

טיפול פסיכולוגי בילדים ובמבוגרים
הטיפול הפסיכולוגי בין מטופל מבוגר לילד שונה במהותו ולו בשל ההבדל ההתפתחותי בין השניים (הרגשי והקוגניטיבי גם יחד). לכל אחד מהמטופלים המצויים בגילאים שונים נדרשת התמחות ספציפית ועל כן אם אתם מחפשים פסיכולוג, קחו בחשבון קריטריון זה. טיפול בקרב מבוגרים יבוצע על פי רוב באמצעות שיחות ואילו טיפול בילדים יתבצע באמצעות משחק-תרפיה. בנוסף, עבור ילדים מומלץ פעמים רבות לבצע הדרכה הורית ולהשריש בהורה את אופן ההתנהלות הנכונה אל מול הילד.

החיים של מרבית האוכלוסייה בעולם רצופים בהצלחות לצד כשלונות, בשמחות לצד עצבות ועוד. לכל אדם ישנם רגעים מכוננים בחייו, המשפיעים באופן ישיר על ההווה והעתיד. רגע מכונן עתיד להטביע חותם באדם (בין אם הוא התרחש בשלבים המוקדמים של החיים ובין אם הוא התרחש בשלבים הבוגרים יותר של חייו). הפלטפורמה הטיפולית מאפשרת למטופל לעבד את האירועים הנחווים בחיים ולהפיק מהם את המרב תוך שמירה על הנפש לצד איכות החיים הנדרשת והמצופה מעצמו. טיפול פסיכולוגי הינו טיפול אפקטיבי המוכיח עצמו בהווה ובעתיד ועל מנת להתמודד עם חוויה זו או אחרת על הצד הטוב ביותר, נכון להסתייע בבעל מקצוע מוכשר ומוסמך.
הבחירה בפסיכולוג נכון שתתבצע בהתאם למקום מגוריכם,לצרכים האישיים שלכם, ולגיל המטופל. המשברים הפוקדים את האדם בחייו יכולים לחלוף כלא היו אך הם בהחלט יכולים להשאיר חותם ולכן הטיפול המשולב כדרך חיים, הוא שימנע ולעיתים אף ימזער נזקים כאלו ואחרים.

אני פסיכולוגית קלינית מומחית בהכשרתי, בעלת תואר מאסטר ודוקטור בפסיכולוגיה קלינית (PsyD) אותם קיבלתי מטעם אוניברסיטת ישיבה בניו יורק. לתואר ראשון בפסיכולוגיה ופילוסופיה למדתי באוניברסיטת בר אילן. בנוסף, במסגרת פוסט-דוקטורט התמחיתי בפסיכולוגיה גריאטרית.
יותר מעשר שנים, חלקן במהלך ההכשרה, אני עוסקת בפסיכותרפיה אישית, משפחתית וקבוצתית, עם ילדים, מתבגרים, מבוגרים, ובני הגיל השלישי. עבדתי במגוון רחב של מוסדות טיפוליים, כמו מרפאות פסיכיאטריות בניו יורק ובארץ, מחלקות פסיכיאטריות אשפוזיות, מכונים לפסיכותרפיה, מרכז חירום לילדים בסיכון, מרכזי ייעוץ לסטודנט, ומכונים לייעוץ והכוון תעסוקתי. בכל המוסדות הללו עסקתי בפסיכותרפיה אישית, משפחתית או קבוצתית, בעבודה מערכתית וגם באבחונים פסיכו-דיאגנוסטיים.
כיום, אני עובדת במסגרת קליניקה פרטית בתל אביב ובשוהם. אני מטפלת בילדים, נוער, הורים ומבוגרים, הן בקליניקה בשוהם הן בתל אביב. במסגרת הקליניקה בשוהם, הטיפול הפסיכולוגי לילדים ונוער, כולל הדרכת הורים, יכול להיות מסובסד לפחות בחלקו דרך קופת חולים מכבי.